Virusni respiratorni panel

Ne dopustite crne scenarije i obilaske bolnica, testirajte se na "zimske viruse" na vrijeme

Zimski mjeseci zahvaljujući dužem zadržavanju u zatvorenim prostorima, slabijoj izloženosti
sunčevim zrakama i manjku vitamina D, predstavljaju idealan period pojave epidemija uzrokovanih
“zimskim virusima” : – respiratorni sincicijski virus (RSV), virus influenze A i B (gripa), adenovirusi a u novije vrijeme i SARS-CoV 2 virus. Glavni izvor bolesti je čovjek, a prenose se izravno, kašljanjem i kihanjem zaražene osobe te neizravno, kontaktom s površinama na kojima se virus nalazi.

Virusni respiratorni panel- PCR i Brza antigenska dijagnostika RSV-a, Virusa Gripe, Adenovirusa, Sars-CoV-2 virusa

Split

Dugopolje

Zadar

Šibenik

01 2099 880

Rijeka

Rizične skupine

Proteklih dana članci o punim bolnicama zbog infekcije RSV virus-om pune portale i novine
Rizične skupine su:

• nedonoščad
  • mala djeca s prirođenom srčanom ili kroničnom plućnom bolešću
  • mala djeca s oslabljenim imunitetom ili određenim poremećajima
  • odrasli s ugroženim imunološkim sustavom
  • starije osobe sa srčanom ili plućnom bolešću.

Simptomi

Simptomi infekcija najčešće se pojavljuju se 3-6 dana, a ponekad i 14 dana od izlaganja virusu:

• simptomi prehlade (curenje iz nosa ili začepljen nos, kihanje, suhi kašalj, zimica, grlobolja, glavobolja, nadražajni kašalj)
  • klonulost, nemoć, mučnina, gubitak apetita
  • visoka temperatura, nerijetko iznad 40 stupnjeva

Kod ugroženih skupina infekcija se može proširiti na donje dišne putove, uzrokujući upalu pluća ili bronhiolitis (povišena temperatura, jak kašalj, ubrzano i plitko disanje, plavkasta boja kože zbog nedostatka kisika). Komplikacije kod nekih bolesti se mogu javiti i kao bronhitis i upala pluća, ali može doći i do upale srca i mozga.

Zbog sličnih simptoma bolesti koje uzrokuju ovi virusi Poliklinika Analiza uvela je respiratornu dijagnostiku na ove viruse. Kod brzog respiratornog panela u roku 30 minuta iz brisa može se utvrditi postojanje jednog od četiri virusa koji je uzrokovao pojavu simptoma. Za potvrdu slučajeva može se koristiti i puno osjetljivija PCR dijagnostika.

PONUDA VIRUSNIH RESPIRATORNIH PANELA U POLIKLINICI ANALIZA

Brzi antigenski respiratorni panel
46.50 (350.35 kn)
RSV, Influenza A I B, Adeno virus, SARS-CoV-2 virus
PCR respiratorni panel
48.00 (361.66 kn)
RSV, Influenza A I B, SARS-CoV-2 virus Najniža cijena u zadnjih 30 dana: 60.00€ (452.07 kn)

Kontaktirajte nas i obavite test za sebe i svoje najmilije na vrijeme!

Kontaktirajte nas putem emaila.